Неділя
21.10.2018
11:29
Форма входу
Гість

Гость

Гость, пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизируйтесь!

Календар
«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть будь ласка наш сайт

Всього відповідей: 219
Друзі сайту
Перепел - чудо птичка!
 Полтавський краєзнавчий музей
Полтава туристична. Всі туристичні об‘єкти міста Полтави
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історико-культурний заповідник "Більськ"

Головна » 2015 » Липень » 31 » УНІКАЛЬНИЙ ПРОЕКТ ДЛЯ ПОЦІНОВУВАЧІВ ПРАДАВНЬОЇ ІСТОРІЇ: НА БІЛЬСЬКОМУ ГОРОДИЩІ ДАНО СТАРТ ПОЛЬОВІЙ АРХЕОЛОГІЧНІЙ ШКОЛІ
06:11
УНІКАЛЬНИЙ ПРОЕКТ ДЛЯ ПОЦІНОВУВАЧІВ ПРАДАВНЬОЇ ІСТОРІЇ: НА БІЛЬСЬКОМУ ГОРОДИЩІ ДАНО СТАРТ ПОЛЬОВІЙ АРХЕОЛОГІЧНІЙ ШКОЛІ
І ось у 2015 році, попри всі економічні складнощі, усе ж задум вдалося втілити в життя… Офіційне відкриття Школи відбулося 21 липня в Більському сільському будинку культури за участі почесних гостей на чолі з головою Котелевської райдержадміністрації В.П.Колосом та заступником начальника Управління культури Полтавської облдержадміністрації В.В.Вождаєнко, а також представників ЗМІ. За такої поважної та багато чисельної аудиторії було презентовано чергове видання заповідника «Більськ» - збірник наукових праць – «Археологічні дослідження Більського городища-2014».

Унікальності проекту додає той факт, що він реалізується вперше не лише на теренах Котелевщини, а й на території всієї Полтавської області… І саме це є ще одним свідченням тому, що в питаннях дослідження Більського городища, його популяризації в останні роки є вагомі зрушення. Вдумаймося лише: у цьому році Інститутом археології НАН України та Міністерством культури уже надано СІМ відкритих листів та дозволів на проведення розвідок і розкопок на території та в окрузі древньої пам’ятки.

Вступне слово заступника начальника управління культури Полтавської облдержадміністрації В.В. Вождаєнко


Ініціаторами даного проекту виступили Комунальна установа «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради (директор – І.І.Корост) та Відділ археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України, представники якого - С.А.Скорий та О.Д.Могилов координують роботу Школи.

І.І. Корост та С.А. Скорий на виставці археологічних артефактів "Більське городище. Унікальність. Величність. Сучасність"


Сприяння та конкретну допомогу організаторам надали голова Котелевської районної ради В.В. Довгуша та перший заступник Котелевської районної державної адміністрації П.М.Луговий, заступник начальника управління культури Полтавської облдержадміністрації В.В. Вождаєнко, голова Більської сільської ради С.В.Залізняк та, перш за все, небайдужі меценати й, передусім, – директор СТОВ «Скіф» О.В.Бовдир. Без цих людей даний проект так би й залишився невтіленою у життя мрією… Громада Котелевщини вкотре довела, що здатна на найвищому рівні сприяти та допомагати дослідникам прадавньої історії рідного краю та робити майже неможливі речі задля популяризації величних сторінок своєї минувшини.

Виступає з привітальним словом О.Г. Левицький


Програма роботи Школи розрахована на період з 15 липня по 15 серпня2015 року та включає в себе як польові археологічні дослідження, так і теоретичний лекційний блок, присвячений різноманітним проблемам історії та археології раннього залізного віку Європи, питанням антропології, археологічної методології, пам’яткоохоронної діяльності. Лекції в Школі будуть читати знані вітчизняні та закордонні фахівці: доктор історичних наук, професор С.А. Скорий, доктор історичних наук, професор О.Г. Левицкий (Молдова), кандидати історичних наук О.Б. Супруненко, О.Д. Могилов, І.Б.Шрамко, С.А.Задніков, Ю.О. Пуголовок та інші.

До роботи літньої польової археологічної школи долучилися представники 5 вищих учбових закладів України (Дніпропетровський національний університет імені О. Т. Гончара, Київський національний університет культури і мистецтв, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Кам’янець-Подільський національний університет імені І.І. Огієнка, Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.К. Винниченка). Активну участь у роботі, передусім у теоретичних заняттях, приймають представники Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. До всіх них долучилися молоді аспіранти, представники провідних вітчизняних закладів культури та освіти. Разом їх – більше 85 чоловік.

Молоді дослідники на розкопках кургану поблизу Більська

Головна мета діяльності Школи – опанування таїн археологічної науки учасниками, проведення повномасштабних наукових досліджень на території городища, налагодження дієвої співпраці між молодими дослідниками щодо вивчення пам’яток, передусім скіфської доби.

Очікуваний результат від реалізації проекту – збільшення кількості археологів, що мають РЕАЛЬНІ бажання та прагнення вивчати древнє Більське городище, популяризація пам’ятки та, звісно, щорічні планові археологічні розвідки та розкопки, що, врешті решт, дадуть змогу розтлумачити Гелонський феномен.

Програма роботи Школи передбачає цікаву та різноманітну культурно-розважальну програму: екскурсії територією древнього міста Гелон, селищем Котельва (з відвідуванням музею С.А.Ковпака, Свято-Троїцької церкви XIX ст., з оглядом вражаючої виставки «Більське городище… Величність. Унікальність. Сучасність»), а також прогулянки унікальними екологічними стежками Ковпаківського лісопарку – пам’ятки садово-паркового мистецтва національного значення. Плануються також екскурсії до Пархомівского історико-художнього музею, Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні, садиби Кочубея в Диканьці.
Попереду на всіх учасників проекту та лекторівчекають активна та результативна робота, та, сподіваємося, вагомі результати у практичній частині занять та, звісно, небуденніархеологічнізнахідки…
Переглядів: 415 | Додав: Олежка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]