Субота
23.02.2019
20:47
Форма входу
Гість

Гость

Гость, пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизируйтесь!

Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Наше опитування
Оцініть будь ласка наш сайт

Всього відповідей: 219
Друзі сайту
Перепел - чудо птичка!
 Полтавський краєзнавчий музей
Полтава туристична. Всі туристичні об‘єкти міста Полтави
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історико-культурний заповідник "Більськ"

Доступ до публічної інформації

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ ІКЗ «Більськ»

від 8 січня 2014 року № 15-з  

 

ПОЛОЖЕННЯ

про забезпечення доступу до публічної інформації

у Комунальній установі «Історико-культурний заповідник «Більськ»

Полтавської обласної ради

 

1. Загальна частина

 

1.1.Це Положення визначає порядок доступу до публічної інформації у Комунальній установі «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради (далі – ІКЗ «Більськ») відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

1.2.У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

-         запит на інформацію – це прохання особи чи групи осіб в усній, письмовій чи іншій формі надати публічну інформацію, що знаходиться у володінні ІКЗ «Більськ» ;

-         публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі виконання ІКЗ «Більськ» своїх обов’язків, передбачених законодавством, або яка знаходиться у володінні ІКЗ «Більськ»;

-         запитувачі інформації – фізичні, юридичні особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень;

-         звернення громадян – викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) та скарги;

-         суб’єкти владних повноважень – органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

1.3.Правове регулювання відносин, пов’язаних із забезпеченням доступу до публічної інформації, здійснюється відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

1.4.Дія цього Положення не поширюється на відносини, пов’язані з отриманням публічної інформації ІКЗ «Більськ» при здійсненні ним своїх функцій, а також на відносини, що виникають у сфері звернень громадян.

1.5.Дотримання встановленого порядку надання публічної інформації (опрацювання, систематизація, аналіз запитів на інформацію та контроль щодо їх задоволення) про діяльність ІКЗ «Більськ» організовують і забезпечують :  заступник директора та заступник директора з науково-екскурсійної діяльності.

2.      Забезпечення доступу до публічної інформації про діяльність ІКЗ «Більськ»

2.1.Доступ до публічної інформації про діяльність ІКЗ «Більськ» забезпечується шляхом:

1)      оприлюднення публічної інформації в засобах масової інформації (далі – ЗМІ);

2)      розміщення публічної інформації на офіційному веб-сайті ;

3)      надання інформації за запитами на інформацію.

2.2.Публічна інформація про діяльність ІКЗ «Більськ» може надаватися в усній формі, на паперових носіях та в електронній формі.

2.3.Публічна інформація про діяльність ІКЗ «Більськ» надається у формі, визначеній законодавством у сфері освіти, науки і культури.

Якщо форму надання публічної інформації законодавством не передбачено, вона надається у формі, визначеній у запиті на інформацію. У разі відсутності можливості надання публічної інформації у запитуваній формі, вона надається в тому вигляді, в якому зберігається у ІКЗ «Більськ».

Публічна інформація надається в усній формі фізичним, юридичним особам, об’єднанням громадян під час особистого прийому. Вказана інформація також надається за телефоном уповноваженими посадовими особами ІКЗ «Більськ».

2.4.Доступ до публічної інформації про діяльність ІКЗ «Більськ» обмежується, якщо такі дані відповідно до законодавства України належать до інформації з обмеженим доступом.

2.5.Надання запитувачам інформації публічної інформації про діяльність ІКЗ «Більськ», а також розміщення зазначеної інформації на веб-сайті ІКЗ «Більськ» забезпечують заступники директора ІКЗ «Більськ» у межах їх компетенції та сфери відповідальності.

 

3. Надання публічної інформації про діяльність ІКЗ «Більськ»

 

3.1.Оприлюднення публічної інформації в ЗМІ забезпечується установою  відповідно до законів України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства». Відповідно до Інструкції з діловодства ІКЗ «Більськ» (далі – Інструкція) відповідальним працівником  забезпечується розміщення на офіційному веб-сайті  інформації, що підготовлена працівниками ІКЗ «Більськ»  з урахуванням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

3.2.Розміщенню на офіційному веб-сайті ІКЗ «Більськ» підлягають:

1)      інформація про ІКЗ «Більськ» та його діяльність:

-         місце розташування, поштова адреса, адреса електронної пошти для надсилання електронних запитів для отримання інформації, номери телефону ;

-         прізвища, імена та по батькові, службові номери телефону працівників ІКЗ «Більськ»;

-         графік прийому громадян у ІКЗ «Більськ»;

-         наявність вакансій, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад;

2)      правила внутрішнього трудового розпорядку ІКЗ «Більськ»;

3)      інформація про нормативно-правові засади діяльності ІКЗ «Більськ»;

4)      дані про порядок складання та подання запиту на інформацію;

5)      відомості про систему обліку, види інформації;

6)      звіти, у тому числі щодо результатів розгляду запитів на інформацію;

7)      інші відомості про діяльність ІКЗ «Більськ», які належать до публічної інформації;

Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров’ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв’язку з цим.

3.3.На офіційному веб-сайті ІКЗ «Більськ» розміщуються:

1)      умови та порядок отримання публічної інформації про діяльність ІКЗ «Більськ»;

2)      інші відомості, необхідні для оперативного інформування запитувачів інформації про діяльність ІКЗ «Більськ».

3.4.Запитувач інформації має право звернутися до ІКЗ «Більськ» із запитом на інформацію, вимоги щодо оформлення якого визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації».

 

 

4. Порядок реєстрації та опрацювання запитів на інформацію

 

4.1.Запити на інформацію, що надходять на адресу ІКЗ «Більськ», приймаються, попередньо опрацьовуються і реєструються установою відповідно до Інструкції з урахуванням вимог цього Положення.

4.2.Запити на інформацію реєструються в окремому журналі згідно відповідної форми.

4.3.Після отримання та реєстрації вхідної кореспонденції вона направляється  для отримання відповідної резолюції та визначення виконавця директору ІКЗ «Більськ».

4.4.Якщо запит містить прохання надати публічну інформацію, яка стосується різних напрямів діяльності ІКЗ «Більськ», особами, відповідальними за надання відповідей на запит, визначаються керівники самостійних структурних підрозділів згідно з напрямами діяльності, визначеними пунктом 2.5 цього Положення.

4.5.Запит на інформацію з резолюцією директора невідкладно передається виконавцям.

4.6.Реєстрація та опрацювання запитів на інформацію, що надійшли у вигляді електронного документа, здійснюється працівником установи в загальному порядку після їх роздрукування на паперовому носії.

4.7.Відповідь на електронний запит надається визначеним виконавцем на адресу, вказану запитувачем інформації, та у запитуваній формі (листом чи у вигляді електронного документа).

4.8.Відповідь на запит на публічну інформацію надається не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту до ІКЗ «Більськ».

Якщо запит на інформацію стосується відомостей, необхідних для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь повинна бути надана не пізніше 48 годин з дня надходження до ІКЗ «Більськ» запиту.

4.9.Якщо запит на інформацію стосується надання великого обсягу інформації або потребує її пошуку серед значної кількості даних, заступник директора  відповідальний за надання публічної інформації за таким запитом, може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів. Про продовження строку  письмово повідомляє запитувача не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту на інформацію до ІКЗ «Більськ».

4.10.        У разі, коли запитувана інформація містить документи обсягом більше десяти сторінок відповідальний  за надання публічної інформації, не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляє про це заявника із зазначенням вартості фактичних витрат, пов’язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку оплати цих витрат. За таких обставин надання публічної інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.

4.11.        Якщо у запиті разом із проханням надати публічну інформацію міститься прохання надати також інформацію, що не належить до публічної, то відповідь на запит може бути надана заявнику окремо у строки, передбачені законодавством, про що запитувач повідомляється.

 

5. Порядок надання публічної інформації про діяльність ІКЗ «Більськ»

 

5.1.Відповідь на запит на публічну інформацію надається відповідальним працівником, заступниками директора.

Відповідь на запит, що містить прохання надати публічну інформацію з різних напрямів діяльності, виконавцями якого визначено декілька осіб, а особою, відповідальною за надання відповіді, – одного з них, а також відповідь з відмовою в наданні такої інформації на підставах, передбачених підпунктом 1 пункту 5.5 цього Положення, надається за підписом заступника. Відповідь на запит повинна містити запитувану інформацію або вмотивовану відмову в її наданні. У відповіді на запит вказуються найменування, поштова адреса, посада особи, яка надає відповідь, а також реєстраційний номер і дата відповіді на запит.

5.2.Якщо запитувана публічна інформація належить до інформації з обмеженим доступом, у відповіді на запит вказуються вид, найменування, номер і дата прийняття акта, відповідно до якого доступ до зазначеної інформації обмежено. У разі коли частина запитуваних відомостей належить до інформації з обмеженим доступом, а інша є загальнодоступною, надається лише остання.

5.3.Відповіді на запит підлягають обов’язковій реєстрації у ІКЗ «Більськ» відповідно до Інструкції.

5.4.ІКЗ «Більськ» має право відмовити в задоволенні запиту, якщо:

1)      ІКЗ «Більськ» не володіє і не зобов’язане відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2)      дані, що запитуються, належать до категорії інформації з обмеженим доступом;

3)      не дотримано вимог щодо оформлення запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої запит на інформацію повинен  містити:

-         ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку за його наявності;

-         загальний опис публічної інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

-         підпис і дату за умови подання запиту на паперовому носії.

Особі, яка не оплатила передбачені законодавством фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком документів, запитувана публічна інформація надається після сплати цих витрат.

5.5.Публічна інформація на запит надається безкоштовно.

Якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більше десяти сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на їх копіювання та друк.

Розмір витрат на копіювання та друк документів і порядок відшкодування таких витрат визначаються в межах граничних норм, встановлених відповідним Положенням Кабінету Міністрів України та Інструкцією про порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк документів, які надаються запитувачам інформації.

5.6.Клопотання про термінове опрацювання запиту повинно бути обґрунтованим.